Články / Aktuality Dnes je 13. 12. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Ze života jezuitských komunit

Pátek, 15.6.2018
Během jarních měsíců otec provinciál P. Josef Stuchlý navštívil komunity spolubratří po celé České republice i noviciát ve slovenském Ružomberku. Setkal se také se spolubratry, kteří převážně z důvodu nemoci žijí mimo bratrské společenství.


P. Stuchlý strávil v každé komunitě několik dní. Zajímal se o vývoj jejich jednotlivých činností, setkával se s těmi, kdo se na nich podílejí. Hovořil se spolubratřími o jejich plánech v pastoraci i osobním životě, přispíval svým pohledem na věc. Probíraly se záležitosti duchovní i zcela praktické, velké i malé, radostné i náročné. Návštěva byla i příležitostí poodhalit svoje vnitřní boje: vítězství i porážky.

Vizitaci pražské komunity předcházel společný výlet do Trutnova, kde žije P. Jan Rybář. Přidali se i jezuité z Děčína. Po přátelském setkání s otcem Janem byl dalším cílem cesty hospitál Kuks. P. Josef Tichý, kterému již zdravotní stav nedovoluje takové cestování, měl zase vzácnou návštěvu. Stavil se za ním otec biskup Josef Kajnek, který je jeho spolužákem z kněžského semináře.

Na konci května otec provinciál povzbudil svojí přítomností noviciátní komunitu na Slovensku v Ružomberku. V této době má česká provincie čtyři novice. Spolu s nimi se formuje novic ze slovenské provincie.

V rámci návštěvy v Olomouci vedly zpočátku kroky otce Stuchlého do hospice na Svatý Kopeček za P. Františkem Brázdilem. Nedlouho před tím byla za otcem Františkem celá olomoucká komunita, rovněž sestry z Centra Aletti a někteří spolupracovníci, aby s ním oslavili jeho narozeniny. Společně prožili mši svatou i družný rozhovor u stolu. Otec provinciál zavítal také do domu Společnosti sester Ježíšových, které se starají o svého zakladatele otce Roberta Kunerta v potřebách jeho stáří. Na faře ve Vyšehorkách se setkal s P. Františkem Líznou. Dále v Centru Aletti a v Nakladatelství Refugium hovořil se sestrami, které se na tomto díle účastní, i dalšími spolupracovníky.


Foto: Josef Stuchlý.
Fotografie jsou ke shlédnutí ZDE.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
12.12.2018 Adventní koncerty a dobročinnost
24.11.2018 Jen se dívám, jak to všechno Pán dělá
1.8.2018 Jezuité oslavili svého zakladatele svatého Ignáce z Loyoly
22.6.2018 Novicové pěti provincií se setkali v polské Gdyni
26.5.2018 Noc kostelů ve farnostech spravovaných jezuityNovinka z Refugia

Dějiny filosofie IV.

Od Descarta k Leibnizovi

Frederick Copleston

Čtvrtý díl jedenáctisvazkových Dějin filosofie jezuity Frederica Coplestona s podtitulem Od Descarta k Leibnizovi se zabývá racionálními systémy filosofie v kontinentální Evropě v období před Kantem. Autor, dlouholetý vyučující v Římě a hostující profesor na jiných univerzitách (USA, Německo aj.), se těší ve vědeckém světě mimořádné oblibě. Jeho text zohledňuje jak vlastní životopis pojednávaného filosofa, tak i analýzu díla a odkazu…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Ve službě předávání víry
Aby všichni, kdo slouží při předávání víry aktivně, v dialogu se světem kultury nacházeli jazyk vhodný pro naši dobu.
Národní úmysl: Aby křesťané pěstovali ve svém srdci hlubokou touhu po živém Bohu (srv. Žl 63/62).
více »

Nejbližší akce

Adventní dny víry


Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní cvičení


Ignaciánské exercicie: 4. týden


Adventní duchovní obnova s filmem


Duchovní cvičení pro mládež JERICHO


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil