Články / Aktuality Dnes je 9. 8. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Česká a Slovenská provincie Tovaryšstva Ježíšova mají nové jáhny

Středa, 22.7.2020
Řím. V sobotu 27. června v římském kostele del Gesù přijalo jáhenské svěcení devatenáct kandidátů z Tovaryšstva Ježíšova. Mezi ně patřili i Petr Hruška z české provincie a Samuel Jackanič ze slovenské provincie. Spolu s nimi byli vysvěceni dva kněží. Světitelem byl kardinál Michael Czerny SJ, který je podsekretářem oddělení pro migranty na Úřadu pro integrální lidský rozvoj.


Původně se slavnost měla uskutečnit 14. dubna, ale z důvodu pandemie byla přesunuta na červen. Na významnou událost přicestovali z české provincie provinciál P. Petr Přádka a ekonom P. Cyril John.

Následující den, v neděli 28. června, noví jáhni přisluhovali při mši svaté v místnostech, které užíval svatý Ignác z Loyoly.

Petr Hruška se narodil roku 1979 ve Valašském Meziříčí, kde absolvoval Střední průmyslovou školu stavební. Následně studoval středověkou archeologii na Slezské univerzitě v Opavě, kde získal titul bakaláře. Poté absolvoval základní vojenskou službu v Hradci Králové a roku 2004 začal pracovat u Policie České republiky v Praze.

V říjnu 2010 vstoupil do noviciátu Tovaryšstva Ježíšova v Ružomberku. Noviciátní formaci završil na podzim roku 2012. První sliby složil na začátku listopadu 2012 ve Frankfurtu nad Mohanem. Následně studoval filozofii na Hochschule für Philosophie v Mnichově, kde patřil do mezinárodní jezuitské komunity Alberta Hurtada a vypomáhal ve farnosti St. Korbiniana. Po úspěšném dokončení studií se vrátil do České republiky a v letech 2015-2017 absolvoval tzv. magisterku na Křesťanské základní škole Nativity v Děčíně. Od září 2017 studoval teologii na Papežské gregoriánské univerzitě v Římě.

Záznam ze svěcení lze zhlédnout ZDE.

Zdroj: Slovenští jezuité.
Foto: Čeští jezuité.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
3.8.2020 Slavnost svatého Ignáce
26.7.2020 Změny v české řádové provincii
10.6.2020 Noc kostelů ve farnostech spravovaných jezuity
25.5.2020 Jiří Hebron SJ přijal jáhenské svěcení
9.4.2020 Velikonoce on-lineNáš tip

Průvodce duchovním životem

Jean-Joseph Surin

I když se Jean-Joseph Surin SJ (1600–1665) vydání svého Průvodce duchovním životem už nedočkal, vycházel později a mnohokrát. Znalci dějin spirituality považují tohoto autora za předního mistra duchovního života, a další ho počítají mezi nejdůležitější francouzské mystiky…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Svět moře
Modleme se za všechny, kteří pracují a žijí u moře: námořníky, rybáře a jejich rodiny.
Národní úmysl Za ochranu přírody, požehnanou úrodu a dostatek vody – ať se na přímluvu sv. Prokopa staráme o vše svěřené moudře a s vděčností vůči Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova


Duchovní obnova pro varhaníky a chrámové zpěváky


Duchovní obnova pro mladé


Duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Xaver v Japonsku

První sliby na Montmartru


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil