Články / Aktuality Dnes je 28. 10. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Karnátacká provincie vytvořila kvíz o svatém Ignáci a Tovaryšstvu

Čtvrtek, 13.8.2020
Karnátaka. Jezuité karnátacké provincie připravili online kvíz pro dvě kategorie účastníků, který se týkal svatého Ignáce a rozvíjení jeho díla v Tovaryšstvu.


Patnáctiletý Abdul Rahima z Mangalúru o své účasti v kvízu napsal: „Vždycky jsem chtěl vědět o jiných náboženstvích a dnes se váš soutěžní kvíz stal příležitostí. Na obecné rovině jsem porozuměl a dověděl se fakta o jezuitech a křesťanech. Chtěl bych poděkovat všem členům organizace; díky tomuto kvízu můj smysl pro harmonii mezi náboženstvími vzrostl mnohem víc.“ Řeholní sestra z Pákistánu Uzma Siddique píše: „Děkuji vám za uspořádání soutěžního kvízu. Bylo opravdu zajímavé zúčastnit se a ověřit své znalosti a dozvědět se více o životě a poslání jezuitů po celém světě.“ Tato svědectví vypovídají o účelu a záměru zorganizovat tuto globální aktivitu jako přípravu na svátek svatého Ignáce z Loyoly.

Pandemie koronaviru všechny přiměla k používání online metod pro většinu aktivit. Fyzické distancování přimělo jezuity omezit oslavy svátků v jejich institucích a farnostech. Přemýšleli, jak se v této souvislosti podělit o ignaciánskou spiritualitu se studenty, zaměstnanci, spolupracovníky, rodiči, absolventy a příslušníky jiných náboženství. Nápad vznikl při večeři. "A co letos uspořádat nějakou online oslavu?" Další přidal: „A co online kvíz?“ Třetí návrh potvrdil a dodal, že by měl být otevřen po celém světě.

Provinciál karnátacké provincie P. Jerome Stanislaus D'Souza tuto myšlenku podpořil a osobně vedl koordinační tým, který animoval jeho socius P. Joseph D´Mello.

Byla připravena propagační brožura a sdílena prostřednictvím sociálních médií. Soutěž se odvíjela ve dvou kategoriích: jedna pro mladé od třinácti do osmnácti let, druhá pro všechny devatenáctileté a starší. Do čtyř dnů od zveřejnění se zaregistrovalo kolem 2 500 účastníků ze tří kontinentů celého světa. V kvízu byly otázky s možností výběru z několika variant odpovědí a další, které vyžadovaly pouze odpověď ano/ne. Zaměřovaly se na život svatého Ignáce, některá významná data, místa, události a díla, která jsou s ním spojená, známé jezuitské světce, díla Tovaryšstva, jmenovitě na hlavní příspěvky jezuitů v různých službách a oborech.

Dva dny před skutečným kvízem byl uspořádán zkušební kvíz. Ten dal účastníkům, kteří nebyli zcela zběhlí v používání tohoto komunikačního režimu, osobní zkušenost. Skutečný kvíz proběhl 27. července s velkým počtem účastníků, kteří se připojili online. Nakonec obdrželi hodnocení svých výsledků a e-certifikát jako projev uznání za účast. Vítězové obdrželi peněžní odměnu.


Zdroj/Foto: Světové Tovaryšstvo.

8

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
18.8.2020 Socha ctihodného P. Martina Středy SJ už stojí na svém místě
21.7.2020 Papež uznal hrdinské ctnosti P. Eusebia Francesca Chiniho SJ
25.2.2020 P. Rutilio Grande bude zapsán mezi blahoslavené
26.11.2019 Dokument o Košických mučednících a rozhovor s P. Józefem Augustynem SJ
18.11.2019 V Ekvádoru byl blahořečen P. Emilio Moscoso SJNáš tip

Čím dál větší Bůh

Brian O’Leary

Irský jezuita Brian O’Leary vychází z pestré zkušenosti dlouhodobě přednášejícího na různých institutech, ale rovněž ze zkušenosti exercitátora v několika světových centrech spirituality Ignáce z Loyoly. V textu nám ukazuje, jak pomáhá ignaciánská spiritualita odhalovat…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Misijní poslání laiků v církvi
Modleme se, aby laici, zejména ženy, v síle svého křtu měli větší podíl na odpovědnosti v církevních institucích.
Národní úmysl Za misie – ať je na přímluvu sv. Jana Nepomuka Neumanna s nadšením podporujeme, šíříme radost evangelia a pomáháme potřebným.
více »

Nejbližší duchovní akce

Liturgické exercicie pro kněze


Setkání seniorů


Duchovní obnova s P. Jiřím Pleskačem


Jednodenní duchovní obnova pro zaměstnance Charity


více »

Kalendárium

Památka bl. Dominika Collinse

Památka sv. Alfonse Rodrígueze

Památka bl. Ruperta Mayera


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil