Články / Články Dnes je 26. 11. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Články

         A     A     A

Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc říjen

Úterý, 29.9.2020
Krátké úvahy teologa P. Pavla Ambrose SJ

Pavel Ambros

Evangelizační úmysl: Modleme se, aby laici, zejména ženy, měli v síle svého křtu větší podíl na odpovědnosti v církevních institucích.

Postoj, který mateřství považuje za překážku pro společenský růst ženy i z hlediska uplatňování se v zaměstnání, je omezený. „Omezování přítomnosti matky s jejími ženskými vlastnostmi je pro naši zemi velikým ohrožením.“ (AL 173) Život v církvi bez ženy není možný. Ocenit její poslání i důstojnost v církvi je rozhodnutím, které jde proti proudu! Žena je sestra v Pánu, každá v sobě svojí jedinečností, neopakovatelností a nezaměnitelností nese obraz Boha. Je to svatost žen, ne aktivita kléru, která ukazuje cesty k podstatnému, co v hluku dnešního světa lehce ztrácíme. Jejich služba není pouhou prací, ale je cestou k druhému skrze námahu práce. Kdy konečně tuto přítomnost žen začneme obdivovat? Nedoplňují snad takto petrovskou aktivitu církve svědectvím čistoty, střídmosti, moudrosti a sesterského života?

Úmysl národní: Za misie – ať je na přímluvu sv. Jana Nepomuka Neumanna s nadšením podporujeme, šíříme radost evangelia a pomáháme potřebným.

Svatý Jan Nepomuk Neumann patří do rodiny amerických svatých, jako jsou například sv. Elizabeth Anna Setonová, sv. Františka Xaveria Cabrini, bl. Kateri Tekakwitha, ct. Pierre Toussaint a otec Felix Varela. Museli opustit vlast a nastoupit cestu dlouhou tisíce kilometrů. Pro každého to byl úkon odevzdání se Bohu v důvěře, že on je posledním cílem každé cesty. A všichni nabízeli vztaženou ruku naděje těm, které cestou potkali, a nezřídka v nich probudili život víry. Kdo ponese svědectví dobré zvěsti do neklidných čtvrtí a okrajů města, do míst, kde se scházejí mladí a hledají někoho, komu by se mohli svěřit? My to můžeme na přímluvu těchto světců činit vnitřně, a spolu s nimi se tak dostat až na konec světa, i když se modlíme a obětujeme „jen“ v komůrce svého srdce.


Více informací o Apoštolátu modlitby naleznete ZDE.

Videoposelství papeže Františka k modlitebním úmyslům můžete shlédnout ZDE.

8


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
6.11.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc listopad
30.10.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc listopad
6.10.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc říjen
7.9.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc září
31.8.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc záříNáš tip

Čím dál větší Bůh

Brian O’Leary

Irský jezuita Brian O’Leary vychází z pestré zkušenosti dlouhodobě přednášejícího na různých institutech, ale rovněž ze zkušenosti exercitátora v několika světových centrech spirituality Ignáce z Loyoly. V textu nám ukazuje, jak pomáhá ignaciánská spiritualita odhalovat…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Oblast umělé inteligence
Modleme se, aby pokrok v oblasti robotiky a umělé inteligence byl vždy ve službách člověka.
Národní úmysl Za kostelníky, ministranty, akolyty, lektory a farní rady – ať pod ochranou sv. Jana Nepomuckého každý naplno slouží na svém místě v církvi.
více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní cvičení pro všechny


Duchovní obnova pro hasiče a členy Matice Svatohostýnské


Adventní duchovní cvičení pro všechny


Adventní duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Památka sv. Jana Berchmanse

Památka Edmunda Kampiána, Roberta Southwella a druhů

Svátek sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil