Články / Aktuality Dnes je 5. 3. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Doprovázení migrantů v severní Africe

Úterý, 19.1.2021
Melilla. Jezuitská služba migrantům představila svou zprávu Southern Border 2020 (Jižní hranice) nazvanou „Hledání cesty ven“. Tato zpráva popisuje činnost, kterou organizace vyvíjí ze své kanceláře ve španělské Melille, aby doprovázela migrující populaci a sledovala dodržování lidských práv. Analyzuje sociální a právní důsledky, které má zpřísnění kontroly migrace na tyto lidi, kteří hledají cestu ven. Hledání východiska je obsahem třetího čísla zpráv Jezuitské služby migrantům o této oblasti práce.


V této zprávě Jezuitská služba migrantům reflektuje hlavně sedm základních otázek, které nastiňují kontext hranice: mezi nimi drama těch, kteří kvůli žádosti o azyl riskují své životy; nedostatek záruk při procedurách návratu; rozhodnutí nejvyššího soudu, které zaručuje právo na volný pohyb žadatelů o azyl z Ceuty a Melilly; problém správného postoje k obětem obchodování s lidmi; dramata mladých lidí, kteří odcházejí z chráněných center na ulici; rodinná separace. K tomu přistupují opatření v souvislosti s pandemií, která zhoršují situaci migrantů.

Koordinátorka Jezuitské služby migrantům María del Carmen de la Fuente nejprve udělala přehled publikací za téměř deset let, které souvisejí s touto problematikou, a poděkovala všem lidem, kteří v Melille tuto práci umožňují. V návaznosti na to koordinátor oblasti jižní hranice P. Josep Buades SJ vysvětlil, že zpráva se zaměřuje na změny v oblasti kontroly migrace, administrativních postupů a soudních rozhodnutí, které mají dopad na pohraniční kontext. Jezuitská služba migrantům navrhuje zrušení části ustanovení zákona o cizincích, který se týká hromadného navracení od hranic v Ceutě a Melille. Tato služba, která pracuje s dalšími církevními subjekty doprovázejícími osoby, které jsou předmětem navracení (nezletilé osoby, azylanti, osoby bez zdravotní péče nebo právníka), trvá na regulaci počtu odmítnutí hranic tak, aby byly v souladu s ústavními kritérii.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Spain.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
2.3.2021 Jezuitská služba uprchlíkům požaduje důstojnější ubytování žadatelů o azyl
23.2.2021 Světový den sociální spravedlnosti
18.2.2021 Péče o migranty v Bejrútu
10.2.2021 Jezuité v turecké Ankaře
5.2.2021 Následky nedávného zemětřesení v ChorvatskuNáš tip

Ignác hledá něco víc

komiks

V jubilejním jezuitském roce zaměřujeme svůj pohled na Ignáce, zakladatele jezuitů. Charakterizuje ho touha vytvářet v životě smysluplné věci – i přes všechny nezodpovězené otázky, pochybnosti a krize – a přitom všem zůstávat v rozhovoru…
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Svátost smíření
Modleme se, abychom prožívali svátost smíření s obnovenou vroucností a mohli zakoušet nekonečné Boží milosrdenství.
Národní úmysl Děkujeme za dar postní doby a prosíme o požehnané využití darovaného času, abychom poznali, co všechno ke svému štěstí nepotřebujeme a v čem je pravá radost.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova s P. Jiřím Pleskačem


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


ONLINE duchovní cvičení "v běžném životě"


Duchovní obnova zaměřená na velikonoční obřady


více »

Kalendárium

Breve Catholicae fidei

Sv. Jan Ogilvie

Svatořečení sv. Ignáce z Loyoly a sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil